Hemen AraAcil Çilingir Ara

Çerkezköy çilingir

İMMOBİLİZER ANAHTAR KOPYALAMA ÇERKEZKÖY

0 0

İMMOBİLİZER ANAHTAR KOPYALAMA ÇERKEZKÖY

ÇERKEZKÖY oto anahtarı ÇERKEZKÖY çipli anahtar ÇERKEZKÖY kumandalı yedek anahtar ÇERKEZKÖY oto kumanda ÇERKEZKÖY oto kilitleme sistemleri ANAHTARCI ÇERKEZKÖY

ÇERKEZKÖY BİRİNCİ SINIF ÜRÜNLERİ KULLANARAK İŞLEM YAPMAKTAYIZ. KALİTE VE UCUZLUĞUN TEK ADRESİ ANAHTARCI ÇERKEZKÖY ACİL ÇİLİNGİR DE

ÇERKEZKÖY OTO ANAHTARCI

ÇERKEZKÖY OTO ÇİLİNGİR

ÇERKEZKÖY İMMOBİLİZER ANAHTAR YAPIMI

İMMOBİLİZER ÇİPLİ ANAHTAR NEDİR, NASIL ÇALIŞIR, İMMOBİLİZER ARIZA LAMBASI NEDİR, ÇÖZÜMÜ

İMMOBİLİZER NEDİR, HAKKINDA BİLGİ

İmmobilizer genel olarak tanımlanacak olursa araçlarda güvenlik amaçlı olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Otomotiv sektöründe ilk olarak İmmobilizer 1944 yılında Frank Marugg tarafından bulunmuş ve ilk olarak 1958 yılında patent sahibi olmuştur. İmmobilizer sisteminin kullanılmasında ilk olarak 1997 yılında ingiltere öncülük etmiştir. İngiltere’ de uygulanan ve zorunlu hale getirilen İmmobilizer teknolojisiile birlikte sonuç alınmaya başlanmış olmasından dolayı birçok otomobil markası araçlarında bu sistemi kullanmaya başlamış ve dünya geneline yayılmıştır.

İmmobilizer teknolojisigünümüzde neredeyse tüm araç markaları tarafından kullanılmaktadır. Yeni nesil otomobil teknolojisi için önemli bir icat olarak geliştirilen ve kullanılan İmmobilizer sistemi araç anahtar ve kontak sistemine bağlı olarak çalışmaktadır.

Araç hırsızlıklarına karşı geliştirilen İmmobilizer çalışma şekli genel olarak aracın kaputun altına gizlenmiş olup, araca kodlanan sistem ile anahtar eşleştirilmiştir. Bununla birlikte araca herhangi farklı bir anahtarla kontak çevrilmesi durumunda araç otomatik olarak kendini kitler ve motora yakıt göndermeyi, ateşlemeyi keser. Çipli bir sistem bulunduran anahtar ana merkeze sinyal gönderir ve eşleşme yapılır ve anahtar üzerinde çip elektrik sinyali ile birlikte alıcıya radyo frekansını gönderir bununla birlikte motorun çalışmasına izin verilir. Böylece marş devreye girer ve araç standart bir şekilde marş basar. İmmobilizer sistemi ile birlikte düz kontak dediğimiz otomobil hırsızlığı sona ermiştir.

İMMOBİLİZER ARIZA VE ÇÖZÜMÜ

İmmobilizer sisteminde araç üzerinden anahtarı aldığınızda sistem size 20 saniye verir ve bu süre içerisinde marş yapmanıza herhangi kontrol yapmadan izin verir. Ancak 20 saniye dolmuş ise İmmobilizer devreye girerek güvenlik sistemini devreye alır. Bu tür sisteme rağmen günümüzde açığı bulunan İmmobilizer teknolojisinde araç kaput altında ki üniteye ulaşılarak sistem devre dışı bırakabilir. Yeni nesil güvenlik sistemlerinden İmmobilizer anahtar sistem uygulamaları araç marka ve model farklılıklarına bağlı şekilde uygulama esaslarına sahiptir. Audi, Bmw, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Land Rover, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Seat, Skoda, Subaru, Volkswagen, Volvo markalarına ait immobilizer anahtar sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızaların teşhisi ve bu arızaların teknik desteğini https://cerkezkoyacilcilingir.com/adresine ulaşarak alabilirsiniz.

Dünya genelinde otomobil hırsızlıklarında önemli bir düşüş sağlayan İmmobilizer sistemi günümüzde birçok üst, orta ve alt segment araçlarda fabrika çıkışlı olarak sunulmaktadır. İmmobilizer sistemi ne kadar önemli bir teknoloji olsa da bazen sürücülerin dalgınlıkları nedeniyle anahtarını kaybetmesi durumu yoğun yaşanan bir problemdir. Bu durumda ilk olarak yetkili bayiye başvurmanız ve yardım istemeniz gerekmektedir. Bunun için oldukça yüksek rakamlar istenecektir. Günümüzde bu sistem hakkında profesyonel destek sağlayan belirli kuruluşları tercih ederek aracınızın anahtarı ile neredeyse birebir yeni bir anahtarı çıkartabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İmmobilizer arızaları ile de birçok sürücü karşılaşabilmektedir. Bu birçok sebebe bağlı olabilir. Ana ünite, çip veya pilde meydana gelen sorunlar İmmobilizer arıza ışığının yanmasına sebep olabilir. İmmobilizer teknolojisi arızaları araç marka ve modeline göre farklı şekilde tespit edilebilmektedir. Yeni nesil otomobillerde ne kadar gelişmiş immobilizer teknolojisi uygulansa da arızalar ile karşılaşabilmekteyiz. Bu durumda İmmobilizer arıza lambasının neden yandığını profesyonel kişiler tarafından detaylı arıza tespit uygulamaları gerçekleştirilerek teşhis edilmeli ve ardından çözüm yöntemi uygulanmalıdır. Günümüzde immobilizer anahtar arıza çözümü için yukarıda vermiş olduğumuz ilgili bağlantıdan gerekli teknik destek hizmetini alabilirsiniz.

Araba anahtarı kayıp ise;

İhmal edip yedek araba anahtarı yaptırmadıysanız işiniz zorlaştırdınız demek. Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır.

Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

Eğer özetleyecek olursa aracınızın mutlaka yedek anahtarı olması gerek zira kaskonuz varsa arabanızın çalınması durumunda yedek anahtarınız olmadığından zararınızı kasko karşılamaz . tek olan anahtar her zaman risklidir.

Araba kumandanız açıp kapatmıyorsa;

Öncelikle pilden olma olasılığına karşı araç kumanda pilini değiştirin eğer uzun süre pil bitik durumda kalırsa bazı araçlar kumandayı unutabiliyor bu durumda da kumandayı araca tekrar tanıtmak gerekir. ayrıca sadece kumanda basma yeri olan butonda arızanmış yada kopmuş olabilir bunu çözümüde birkaç dakikada yerine yeni butonun lehimlenmesidir. Otomobil Kumanda kabı hasarlı ise dış kabını yenisi ile değiştirmek .

immobilizer (transponder-chip’li) otomobil anahtarlarında Çözüm duyduğunuz her şey Çerkezköy Anahtar’da

Çerkezköy  immobilizer anahtar

Çerkezköy immobilizer anahtar nedir
Çerkezköy immobilizer anahtar ne işe yarar
Çerkezköy immobilizer anahtar nedir
Çerkezköy immobilizer anahtar yapımı
Çerkezköy immobilizer anahtar arızası
Çerkezköy immobilizer anahtar tamiri

Yazarı Hakkında

admin

web tasarım hizmetleri
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  +905301700425